1 2

Rehabilitacja

FIZJOTERAPIA jest dziedziną zajmującą się likwidacja skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, Zapobieganiem im i przywracaniem sprawności naszym pacjentom.

Elektrostymulacja to prądy o małej częstotliwości, które maja zastosowanie przy wielu schorzeniach zarówno układu nerwowego jak i układu ruchu. Wpływa między innymi na zwiększenie zakresu ruchu, siły mięśni i poprawia ukrwienie tkanek. Najczęściej stosowana terapią jest TENS czyli przezskórna stymulacja nerwów o działaniu przeciwbólowym.

Wskazania do elektrostymulacji : porażenia nerwowe i związane z nimi reakcje bólowe, stany pourazowe, stany poudarowe, przykurcze, bóle pochodzenia mięśniowego, zaburzenia krążenia, zaniki mięśni.

Laser jest to stymulacją biologiczną tkanek za pomocą światła laserowego. Ma działanie przeciwbólowe , przeciwzapalne i regulujące. Laser przede wszystkim przyspiesza procesy metaboliczne w komórce. Zabieg może być wykonywany w każdym stadium choroby.

Wskazania do laseroterapii : choroby zwyrodnieniowe stawów kończyn i kręgosłupa, stany zapalne tkanek miękkich i stawów, trudno gojące się rany, przykurcze, stany po urazach (zwichnięcia, skręcenia, krwiaki, złamania), obrzęki.

Ultradźwięki to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż niż granica słyszalności ludzkiego ucha. Podczas stosowania ultradźwięków na chore miejsca WYSTEPUJĄ ZMIANY MECHANICZNE, które powstają na skutek różnicy ciśnień w przebiegu podłużnej fali ultradźwiękowej co powoduje mikromasaż.

Wskazania do stosowania ultradźwięków: ból, reakcje zapalne, wzmożone napięcia mięśniowe, rany, blizny.

Magnetoterapia – wykorzystuje pulsujące pole magnetyczne o częstotliwości 0-50Hz. Pole magnetyczne działa na komórki a w szczególności na znajdujące się w nich jony przez co wpływa bardzo korzystnie na przemianę materii. Magnetoterapia ma kilka ważnych zalet: może być stosowana w ostrym stadium choroby, ponadto nie trzeba golić zwierzęcia gdyż pole magnetyczne przenika przez sierść a nawet gips.

Wskazania do magnetoterapii-choroby zwyrodnieniowe stawów, zapalenie stawów, stany po złamaniach, uszkodzenie mięśni więzadeł, stany neurologiczne, porażenia nerwów.

Zapraszamy do obejrzeniu filmu wyemitowanego w Telewizji Leszno z naszą pacjentką Ramoną: